Põrandaküttematt 150W/m2

Põrandaküttematt Taani firmalt Heatcom on tõhus ja lihtsalt paigaldatav elektriline põrandaküte. Küttematt sobib paigaldamiseks peaaegu igasuguse põrandakatte materjali alla. Tootja Heatcom tootevalikus on põrandaküttematid võimsusega ruutmeetrile 100, 150 või 180 W/m².

41,21300,81

Sulle võib meeldida ka…

Põandaküttemattide eelised:
• Lihtne paigaldada – otse olemasolevale soojustatud stabiilsele põrandale.
• Lisab põrandale ainult umbes 7–10 mm kõrgust . Sobib koheseks plaatimissegu ja plaatidega katmiseks või tasanduskihi sisse. Kui põrandavalu paksus tuleb ca 3-5cm siis soovitame teha valik põrandaküttekaablite seast. Õige otsuse tegemiseks soovitame vajadusel küsida meilt tasuta konsultatsiooni.
• Põrandaküttematt tagab õige paigalduse korral põranda kiire soojenemise.
• Paigaldatud põrandaküte on hooldusvaba.
• Põrandaküttematid on usaldusväärsed ja neile on 15-aastane garantii.

Küttematid võib paigaldada ka vajadusel seinale, seinaplaatide alla. Seinaküttematid aitavad ruumi kütta, hoiavad peeglid udust puhtana või käterätikud kuivad ja hommikumantlid soojas. Seinaküttematt on hea alternatiiv klassikalisele käteräti kuivatile.

Põrandaküttemati paigaldamine:

Elektriline põrandaküttematt sobib hästi uutele ja renoveeritavatele olemasolevale põrandale, mis on juba hästi soojustatud ja soovitakse saada soojendusega põrand minimaalse põranda paksuse tõusuga.

Enne küttemati paigaldust põrandale tuleb põrand muuta tolmuvabaks seda kruntides , et matti saaks kleepida kindlalt põrandale. Seejärel kaetakse küttematt ühtlaselt plaadiseguga ning kaetakse keraamiliste plaatidega. Põrandaküttematid võib katta ühtlaselt ka ca 10mm tasandusseguga, mis ühtlustab soojusjaotuse aluspõrandas ja annab meile võimaluse katta põrand meelepärase pinnakattega järgides kattematerjali tootja juhiseid põrandakütte korral. Vahel on nõutud näiteks põrandatemperatuuri piiramist. Vaip-, vinüül-, parkett- ja puitkatte korral on maksimaalne paigaldusvõimsus 100W/m2 ja temperatuur võib olla piiratud +28 kraadiga. Keraamiliste plaatide puhul erinõudeid ei ole.

Otse puidust aluspõrandale küttematti paigaldada ei tohi. Küttemati ja puidust aluspõranda vahele peab jääma tulekindel kiht.  Selleks sobib õhuke segu tasanduskiht või metallist raabits-võrk. Kui põranda paksust saab natuke tõsta, siis ka sobiva paksusega Tycroc põrandaplaat, mis lisab põrandale kiireks toimimiseks vajaliku soojusisolatsiooni.

Elektriline põrandaküttematt vannituppa põrandakütte küttemati paigaldus Tycroc soojendusmatt
Põrandaküttemati paigaldus
Põrandaküttemati paigaldus

Küttematt valitakse lähtudes tema kogupikkusest, Teades, et mati laius on 50cm ja kui mitu edasi-tagasi “triipu” me saame põrandale vedada nii, et põrand ühtlaselt matiga kaetud saaks. Küttemati paigaldamisel võime lõigata lahti selle alusvõrku ilma küttekaablit vigastamata.  Arvestama peame ka põrandas olevaid trappe ja et põrandaküttematt ei tohi jääda põrandale tihedalt asetuva mööbli alla.  Samas võib paigaldada, pesumasina, alt lahtise vanni, jalgadel kapi ja dussinurga alla.

Termostaadi valikul on vaja teada, milline tuleb põrandakatte materjal ja milline on põrandakütte otstarve. Kui me soovime sooja põrandat aastaringselt (vannitoad), siis valime kindlasti põrandaanduriga termostaadi, mis sõltumata õhutemperatuurist hoiab kogu aeg põranda soojana. Õhuanduriga ei pruugi me suvel põrandat soojaks saada. Ühtlase õhutemperatuuri tagamiseks kasutatakse õhutemperatuuri anduriga termostaati. Kui põrandakatteks tuleb laudis, parkett või PVC kate – tuleb lugeda tootja nõudmisi põrandatemperatuurile. Reeglina ei tohiks parketi alla temperatuur minna üle 28 kraadi, selleks kasutatakse kahe anduriga termostaate, kus primaarne on reguleeritav õhutemperatuur ja põrandaandur toimib põranda temperatuuri piirajana.

Oluline on jälgida ka kuhu jääb andur põrandas, kus ta hakkab temperatuuri mõõtma. Põrandatemperatuuri anduri paigaldusel tuleb jälgida, et ta jääks vabale osale põrandas ja ei jääks dussinurga, pesukapi jne alla, kus ta temperatuuri näit võib olla erinev soovitust ja et põrandaküte töötaks vastavalt teie ootustele. Põrandakütte anduri paigaldus põrandas: andur peab asetsema plastiktorus, et tulevikus oleks võimalik vajadusel andurit vahetada. Õhukese põranda korral tuleb vajadusel anduritorule teha oma väike kanal põrandasse. Termostaadi paigalduse kohta saab lisa lugeda siit artiklist.

Elektriline põrandaküttematt põrandaküte põrandaküttematid põrandakütte paigaldus küttematt Tycroc Heatcom soojendusmatt vannituppa põrandasoojendus
Põrandaküttemati paigaldus kergkonstruktsioonilisele põrandale

Vajadusel helista ja küsi lisa meie küttekaablite ja küttemattide paigaldamise kohta.

Põrandaküttematt koos ajaliselt seadistatava elektroonilise termostaadiga tagab säästliku lõpptulemuse. Teades oma igapäevast elurütmi saame seadistada ruumid või põrandad soojaks vaid siis, kui seda reaalselt vajame.

Põrandaküttematt

Põrandaküttematt HMH Mat 1,0 m2 (0,5 m x 2,0 m) 150W, Põrandaküttematt HMH Mat 1,5 m2 (0,5 m x 3,0 m) 225W, Põrandaküttematt HMH Mat 10,0 m2 (0,5 m x 20,0 m) 1500W, Põrandaküttematt HMH Mat 12,0 m2 (0,5 m x 22,0 m) 1800W, Põrandaküttematt HMH Mat 15,0 m2 (0,5 m x 24,0 m) 2250W, Põrandaküttematt HMH Mat 2,0 m2 (0,5 m x 4,0 m) 300W, Põrandaküttematt HMH Mat 2,5 m2 (0,5 m x 5,0 m) 375W, Põrandaküttematt HMH Mat 3,0 m2 (0,5 m x 6,0 m) 450W, Põrandaküttematt HMH Mat 4,0 m2 (0,5 m x 8,0 m) 600W, Põrandaküttematt HMH Mat 5,0 m2 (0,5 m x 10,0 m) 750W, Põrandaküttematt HMH Mat 6,0 m2 (0,5 m x 12,0 m) 900W, Põrandaküttematt HMH Mat 7,0 m2 (0,5 m x 14,0 m) 1050W, Põrandaküttematt HMH Mat 8,0 m2 (0,5 m x 16,0 m) 1200W, Põrandaküttematt HMH Mat 9,0 m2 (0,5 m x 18,0 m) 1350W