Vihmaveerenni, sadevee küttekaabel

Vihmaveerenni, sadevee küttekaabel –  vihmaveetorude, katuse neelude ja katuseserva jää ja lumevabana hoidmiseks.  UV kindel küttekaabel on  toodetud Taanis ja loodud välis tingimustes kasutamiseks.
Ilmastikukindel renni küttekaabel on valmis koheseks paigalduseks – sulatuskaabel on varustatud  ühest otsast 2,5m toitejuhtmega. Meil on hea valik kinnitusvahendeid küttekaablite korrektseks paigalduseks katusele.

48,93298,47

Lisad

Sulle võib meeldida ka…

Vihmaveerenni, sadevee küttekaabel

Vihmaveerenni sulatuskaabel on 230V toitepingega, võimsusega 30W/m

Vihmaveerenni küttekaabel on UV kindel püsitakistuskaabel ja spetsiaalselt loodud katusel ja vihmaveerennis kasutamiseks ning on samas  oluliselt soodsam, kui samaks otstarbeks mõeldud isereguleeruv küttekaabel. Vihmaveerenni küttekaabel on vajadusel tellitav ka 400V toitepingega ja ka võimsustega 20W/m (bituumen kattega katusele) ja 25W/m

Kallima isereguleeruva küttekaabli suurimaks eeliseks on täpselt mõõtu lõigatavad pikkused ja on kindlasti eelistatuim lahendus kohtades, kus on puulehtedest ja okastest tingitud renni ummistusoht. Isereguleeruvad rennikütted ei karda ülekuumenemist ja lisaks ei vaja nad rennis ummistusi põhjustavaid renniklambreid või keti klambreid mis tihti põhjustavad lejtede kuhjumist, ummistusi jne vajadusel helistage ja küsige lisainfot.

Vihmaveerenni küttekaabli paigaldus õpetus:

Spetsiaalne UV kindel renni, vihmaveerenni, sadevee küttekaabel hoiab rennid, -torud, -neelud ja katuseservad jää ja lumevabana ja juhib sulanud vee turvaliselt ära.
Kui palju ja kas üldse, küttekaableid kasutada tuleks on iga maja puhul väga individuaalne. Küttekaabli paigaldus sõltub iga katuse puhul individuaalselt sellest, kui suure külma korral meil lume sulamine katusel veel toimub. Mida madalamatel miinuskraadidel (halvem katuse soojapidavus)– seda rohkem peab olema küttekaabli võimsust ruutmeerile arvestatud või renni olema installeeritud.

Renniküte, tavapärase metallist 12cm laia vihmaveerenni korral – kasutatakse 30W/m küttekaableid ja piisab, kui on installeeritud üks meeter kütekaablit ühe vihmaveerenni meetri kohta. Ekstreemsetel juhtudel, kui katusel toimub jää ja lume sulamine ka madalamal temperatuuril kui -20C, siis tuleks renni paigaldada kaks küttekaabli soont.

Kui püsitakistusega sulatuskaabel paigaldatakse bituumenkatusele, plastikrenni või muule kuuma suhtes tundlikule pinnale või tuleohtlikule materjalile, siis tuleb kasutada vaid 20W/m küttekaablit ja seda siis kindlasti kaks küttekaabli soont ühe renni meetri kohta. Kui vihmaveerenni paigaldatakse kaks küttekaabli soont, siis tuleb kaablite kinnitamiseks renni kasutada distantsklambreid iga 25cm tagant, et vältida kaablite omavahelist kokkupuudet.

Vihmaveetorusse paigaldatud küttekaabel peab jõudma alati alla toru suudmeni ja soovituslikult tegema toru suudmes väikese kaare / aasa kuna see on toru kinni külmumisel kõige kriitilisem koht. Kui küttekaabel soojeneb, tekib torus “korstna effekt” ja alt suudmest tekib intensiivne külma õhu peale tõmme ja toru suue võib kergelt kinni külmuda. Hooned, mille vihmaveetorudel võib olla vandalismioht paigutatakse küttekaabel torusuudmes kaitsva metallkõri sisse ja metallkõri kinnitatakse omakorda metallklambritega vihmaveetoru suudme külge.

Renni küttekaabli valikul tuleks kõigepealt vaadata objekti küttekaabli paigaldaja pilgu läbi ehk kui pika lõigu saaks reaalselt, mugavalt ühe küttekaabliga katta. Ei ole ju mõeldav, et elektrik suudaks ühe pika küttekaabliga katta korraga erinevad renni pikkused, erinevatel katuse tasapindadel. Lisaks peab kindlasti arvestama ka kus on üldse võimalikud elektri pealeandmise kohad küttekaablile või kas neid kohti saaks juurde teha. Kas meil on olemas piisavalt elektrilist võimsust, et soovitud projekti teostada. Kas oleks mõistlik ja kas saaks sulatuskaablid grupeerida ja jagada erinevate toitepinge faaside vahel. Kas kõik küttekaablid on võimalik vedada ühe termostaadi juurde kokku või oleks mugavam maja põhja ja lõunasuund teha eraldi tsoonidena ja erineva termostaadi juhtimisega.

Suuremate objektide puhul soovitame kindlasti kasutada mõne projekteerimisfirma abi, kes teeb põhjalikuma objekti uurimise ja pakub välja parima objektipõhise lahenduse.

Katuseservad ja neelud

Katuseneeludesse koguneb reeglina tavapärasest rohkem lund ja sulavett. Katusele arvestatakse küttekaableid kaetava pinna ruutmeetrite järgi. Minimaalselt 200W/m2 kuni 350W/m2
Näiteks, kui sulamine toimub kuni -5 kraadini, siis piisab 200 – 250W/m2
Kui sulamine toimub kuni -15, siis on vajalik võimsus vahemikus 250 – 300W/m2
Kui sulamine toimub kuni -25, siis 300 – 350W/m2
Kui sulamine toimub kuni -35, siis 350 – 400W/m2
Kui laiale alale katuseserva küttekaabel tuleks paigaldada – on taas individuaalne. Minimaalselt võiks see olla 50cm ja selle ala kaitseks peaks kindlasti paigaldama katusele ka lumetõkke. Ilma lumetõkketa on oht, et katuselt alla libisevad lumemassiivid rikuvad või suisa võtavad endaga kaasa katusele kinnitatud küttekaablid.

Kuidas küttekaabel katusele kinnitada?

See on alati suur väljakutse ja loominguline protsess.
Valtsplekk katuste puhul on aukude tegemine reeglina välistatud, aga kinnitada on ju vaja. Küttekaablite kinnitamiseks kasutatakse liimitavaid tsingitud metallist kinnitusklambreid või kinnituslinte, mis kleebitakse katusele ilmastikukindla liimiga. See on töö- ja ajamahukas, kuid ainuvõimalik. Kui valtsplekk-katusel on vaja vee ärajooks tagada vaid vihmavee ära juhtimiseks mõeldud üleskeeratud valtsi taga, siis piisab, kui küttekaabel on seal lahtiselt kinnitatud raskema kuumtsink keti külge, mis omakorda hoiab seal küttekaablit paigas keti oma raskusega. Kivikatustele on olemas omad kinnitusvahendid. Profiilplekk katustele on kinnitused olemas ja neid võib kruvidega kinnitada. Bituumenkatustele kinnitatakse kinnituslindid, lindi ribad või spetsiaalklambrid kuuma bituumeni või ilmastikukindla liimiga. Vajadusel küsi soovitusi. Mitte kõik UV kindlad silikoonid ei sobi!

Katuse neeludesse ja katuseservadele paigaldatakse katuseküte loogetena ülevalt alla.
Kui katuse servadel puuduvad vajalikud vihmaveerennid sulavee ära juhtimiseks, siis tuleks need rennid kindlasti paigaldada kuna üle katuseserva juhitud sulavesi võib ikkagi tekitada servale jääpurikate ohu!

Veelkord tasub rõhutada, et kindlasti ei tohi ära unustada katustele paigaldatavaid lumetõkkeid, sest kui lumi pääseb katuselt liikuma, siis ei tekita see kahju mitte ainult maja ääres kõndivatele inimestele või seal parkivatele autodele vaid puhastab ka katuse sinna paigaldatud küttekaablitest.
Et vihmaveerenni küttekaablid töötaksid meie jaoks märkamatult, töökindlalt ja õigel ajal sisselülitatuna, siis soovitame kasutada selleks otstarbeks mõeldud vihmeveerenni küttekaablite juhtimise termostaati OJ ETR 1447A või ka niiskuskusanduritega termostaati OJ ETR 2

Vaata järgnevat illustreerivat pildigaleriid, mis annab ideid kuidas küttekaabel renni või katusele kinnitada või vaata siit galeriist pilte töömaalt.

Renni vihmaveerenni sadevee küttekaabel
Küttekaabli kinnitusklambrid bituumenkatusele – liimitav või naela kruviga kinnitatav nr. 09109003
Küttekaabli kinnituslint
Küttekaabli kinnituslint katusele, lukustatavate aasadega nr.34000003

küttekaabli renniklamber
Küttekaabli distantsklambrid
kummist kattega klamber
Renni vihmaveerenni sadevee küttekaabli kinnitus 8mm nr. 40049016
küttekaabli kaitseplekk
Küttekaabli kinnitus – kaitseplekk teravate servade vältimiseks nr. 40049014
Renni küttekaabel – liimitav kinnitus / distants klamber 25tk/pk nr. 40049015
sadevesiputkeen sulanapitokaapeli
renniküte
DEVI küttekaabel renni katuseküte küttekaabid
Renni vihmaveerenni sadevee küttekaabel katuseküte

Loe lisaks ka täpsesse mõõtu lõigatavatest isereguleeruvatest küttekaablitest vihmaveerenni.

Loe ka infot kuidas toimub lume sulatamine sõidu- ja kõnniteelHeatcom küttekaabel

Tootefailid

Vihmaveerenni küttekaabelVihmaveerenni küttekaabli paigaldusjuhendKüttekaablite sertifikaat

Valik

30 W/m – 100.0m – 3270W – 14.2A 16 Ω, 30 W/m – 12,3m – 260W – 1.1A 204 Ω, 30 W/m – 129.0m – 3570W – 15.5A 15 Ω , 30 W/m – 17.0m – 520W – 2.2A 103 Ω , 30 W/m – 21.0m – 620W – 2.7A 85 Ω , 30 W/m – 26.0m – 770W – 3.4A 69 Ω , 30 W/m – 34.0m – 1030W – 4.5A 51 Ω, 30 W/m – 41.0m – 1250W – 5.4A 42 Ω , 30 W/m – 51.0m – 1510W – 6.6A 35 Ω, 30 W/m – 56.0m – 1700W – 7.4A 31 Ω , 30 W/m – 73.0m – 2160W – 9.4A 24 Ω , 30 W/m – 8.5m – 260W – 1.1A 204 Ω, 30 W/m – 87.0m – 2590W – 11.2A 20 Ω , 30 W/m – 9,4m – 282W – 1.1A 204 Ω