Klienditugi:

+372 5303 3990

Ülepingekaitse elektrikilpi

Ülepingekaitse kilpi – ZUBR D2 kaitseb mitmeid meie seadmeid üheaegselt üle- ja madalpinge eest ning samuti ka voolukatkestuse korral. Ebanormaalse võrgupinge korral lülitab ZUBR D2 ülepingekaitse koormuse automaatselt välja kuni olukord normaliseerub. Lisaks on seadmel mitmekülgne funktsionaalsus. 40A ja 63A väljundreleedega. Liigpingekaitse võimaldab valida väljalülitusaja viivituse pikkuse, et vähendada kaasaegsete seadmetele ohtlikult mõjuda võivad kiiret sisse – välja lülitamise katkestuste arvu.

42,5093,00

Ülepingekaitse standardvarustuses on ülekuumenemise kaitse
Ülepingekaitse korpuse sees on ka temperatuuriandur, mis tagab ohutuse ja lülitab koormuse välja, kui korpuse sees temperatuur ületab +80°С, samal ajal kui ekraanil vilgub kiri «oht». Kui temperatuur langeb alla +60 °C, lülitab seade koormuse sisse ja taastab töö.

Kui ülepingekaitse rakendub päeva jooksul rohkem kui 5 korda, blokeeritakse relee, et pöörata kasutaja tähelepanu praegusele ebaharilikule olukorrale, kuni temperatuur korpuses langeb alla +60°C («oht» lõpetab vilkumise) ja üks nuppudest on vajutatud. Kui soovite teada saada termokaitseanduri hetke temperatuuri: selleks vajutage ülekuumenemise ajal nuppu «i» ja kui ülekuumenemist enam ei toimu, siis hoidke nuppu «i» all 21 sekundit.

Koormuse sisselülitamise viivitus
Vaikimisi on ülepingekaitse koormuse sisselülitamiseks minimaalne viivitus 3 sekundit. Sõltuvalt ühendatud seadme tüübist saate selle seada vahemikku reguleerida 3 – 600 sekundit. Sagedaste pingekatkestuste suhtes tundlike seadmete, näiteks külmikute ja kliimaseadmete puhul on soovitatav sisselülitamise viivitus määrata 2-3 minutiks.

Seadme vaikesätete kohaselt loetakse viivitust pinge stabiliseerumise hetkest.  Seadetes on võimalik valida ka teist tüüpi viivitus, kui loendus algab relee väljalülitamise hetkest.

Häirelogi 100 väärtuse jaoks
Logi on võimeline salvestama püsimällu 100 hiljutist hädaabikäivitust (näiteks pinge relee väljalülitamisel või ülekuumenemiskaitse käivitumisel).

Töömugavus
Ülepingekaitse kilpi ZUBR D2-l on väga mugava standardiseeritud I/O ühendusega, ühendamisel pole vaja kasutada nullklemmi. Seade on seadistatav vaid kolme nupuga. Neljandat nuppu «i» kasutatakse häirelogi vaatamiseks ja menüüpunktide lühendite dekrüpteerimiseks. Ekraanil kuvatakse pidevalt hetke pinge väärtust ja ka süsteemiteavet. Saate reguleerida ekraani heledust ja näitu ooterežiimis.

Lihtne paigaldus
Pingerelee ZUBR D2 on väga kompaktne, võtab jaotuskilbis ruumi 2 standardmoodulit. Paigaldatakse elektrikilpi standardsele 36 mm laiusele DIN siinile.

Ülepingekaitse lisaseaded:

1. Väljalülitusaeg pinge rikke korral
See on vajalik neile, kelle võrk on võimsate seadmetega üle koormatud või selle kvaliteet on ebapiisav ja see toob kaasa sagedased pingelangused ja sellest tulenevalt sagedased relee väljalülitused. Sellises olukorras ei ole võimalik asjaolusid otseselt mõjutada, kuid relee lahtiühendamiste arvu on võimalik vähendada, võttes aega, millal relee ootab enne koormuse lahtiühendamist.

Väljalülitusaja õigeks reguleerimiseks tuleb juhinduda kaitstud seadmete andmetest.

2. Reguleeritav hüsterees pinge järgi
Juhul, kui ülepingekaitse käivitub sageli, kuid reageerimispiire pole enam võimalik laiendada ja võrgu voolupinge on avatud piiri lähedal ning hüstereesi pole stabiilselt mõttekas lisavahendina kasutada toimingute arvu vähendamiseks. Hüstereesi lisamine võimaldab optimeerida väljalülituste arvu, veendudes, et pinge on muutunud stabiilsemaks ja alla kehtestatud piiri. Optimaalsed pingepiirid ja hüstereesi seadistused võimaldavad välja puhastada ebastabiilse pinge kehtestatud piiride lähedal.

Ülepingekaitse tööloogika kehtestatud hüstereesiga: pärast pingerelee piiril käivitamist lülitab see koormuse sisse, kui pinge normaliseerub kehtestatud piirini ja isegi täiendavalt hüstereesi väärtuse võrra.

3. Kaitse sagedaste toimingute eest ebastabiilse võrgu korral
Piirab korduvate releeoperatsioonide arvu järjest, et kõrvaldada nende kahjulik mõju kaitstud seadmetele. Ilma sellise kaitseta võivad sagedaste toimingute suhtes tundlikud seadmed, nagu külmkapp või konditsioneer, rikki minna. Kui saavutatakse maksimaalne toimingute arv järjest, töötab kaitse, relee blokeeritakse ja koormus lülitub välja, kuni kasutaja pöörab tähelepanu ja vajutab ühte relee nuppudest.

Ülepingekaitse sagedased käivitamised võivad olla põhjustatud:

– Nulli kadumine võrgus.
– Võrgupinge on seatud piiride lähedal ega ole stabiilne. Sel juhul saab relee reageerimissagedus optimeerida järgmisi sätteid:

a) suurendama relee reageerimispiiride väärtusi vastavalt võrgu kvaliteedile, nii et kaitstud seadmed taluvad neid;
b) reguleerige hüstereesi väärtust pinge järgi.

Ülepingekaitse elektrikilpi ZUBR D2 tehnilised omadused:

Tootekategooria: pingerelee
Väljundrelee:
D2-40 – 40 amprit (50A 10 minutit)
D2-63 – 63A
Paigaldusmeetod: DIN-liistule
Faaside arv: 1 / 230V
Ülekuumenemiskaitse :jah
True RMS: jah
Prof. väljalülitumise viivitus: jah
Alumine pinge piir: 120-210 V
Ülemine pinge piir: 220-280 V
Koormuse väljalülitusaeg pinge alandamisel: 0,1-10,0 sek (>120 V), mitte rohkem kui 0,04 s (<120 V)
Koormuse väljalülitamise aeg pinge ületamisel: mitte rohkem kui 0,04 s.
Koormuse sisselülitamise viivitusaeg: 3- 600 sek
Toitepinge: 100-420 V
Voolutarve: mitte üle 2,8 mA
Ühendusklemmid: mitte üle 16 мм²
Niiskuskindlus: ІР20

Lisainfot ka tootja kodulehelt DS Electronics