Küttekaabli torusisesel paigaldusel soovitame kasutada pigem püsitakistusega veetoru küttekaableid, mis on hinnalt soodsamad ja ka väiksema energiakuluga, püsivalt 7,5W/m. Õige valiku tegemiseks võib küsida meilt lisa konsultatsiooni. Kanalisatsioonitoru küttekaabel on siin lingil leitav
Oluline teada:
Isereguleeruv küttekaabel muudab oma meetrivõimsust tulenevalt ümbritseva keskkonna temperatuurist, aga ta ei lülitu kunagi lõplikult ise välja – isegi mitte suvel. Nagu tehnilistest andmetest näha on küttekaabli meetrivõimsus 10W/m +10 kraadi juures kuivas keskkonnas, aga joogivee või kanalisatsioonitorus võiks küttekaabel olla juba välja lülitunud kui toru temperatuur on üle +2°C kraadi. Selle energiasäästu saame elektrikilbi DIN liistule kinnituva termostaadiga OJ ETV 1991 või soodsamat pistikupessa termostaati kasutades, mis lülitab veetoru küttekaablid alati välja, kui jäätumisoht puudub. Isereguleeruv küttekaabel veetorule on varjestusega, mis teeb selle kaabli turvaliseks, tugevaks. Torusisene küttekaabel tuleks lisaturvalisuse huvides vooluvõrku ühendada alati läbi rikkevoolurelee.
Isereguleeruva küttekaabli eeliseks on, et tema pikkust võib vajadusel lihtsalt muuta ja ta võib paigaldusel ise endaga risti minna ülekuumenemist kartmata
Küttekaabli paigaldus veetoru peale:
Kui küttekaabel paigaldatakse plastikust veetorule, siis kleebitakse küttekaabli alla kogu paigalduspikkuses ka alumiiniumteip, siis paigaldatakse küttekaabel ja seejärel kinnitatakse küttekaabel torule kogu pikkuses alumiiniumteibiga, Selline paigaldusviis annab väga hea soojusjaotuse ja soojuse kiire ülekande veetorule. Paigaldusel metalltorule piisab, kui küttekaabel on kaetud ja kleebitud sirgelt kogu pikkuses fooliumteibiga. Selline paigaldusviis garanteerib hea soojuse ülekande torule ja ja väldib küttekaabli vajumise soojustuse sisse. Valides veetorule soojustust tuleks see osta aste suuremale torule, et lisaks veetorule jääks ka vaba ruumi küttekaablile.
Küttekaabli paigaldus veetoru sisse:
Torusisene küttekaabel lükatakse toru sisse läbi surveläbiviigu, mis paigaldatakse läbi hargnemiskolmiku nagu allpool näidatud piltidel. Lõpuotsa läbimõõt on 9,5mm . Soojenduskaabel peab sisenema kolmikusse / torusse otse või minimaalse nurga all. Küttekaablit ei saa lükata torudesse, kus on vahel kraanid ja täisnurga all põlved. Praktiline kogemus näitab, et 1 toll toru puhul saab kaablit toru otsast sisse lükata kuni ca 20 meetrit. Pikemate torude korral oleks vaja kasutada abiahendeid. Torusisene paigaldus on 20% säästlikum võrreldes torupealse paigaldusega (koos termostaadiga) tänu vahetule kokkupuutele veega. Eriti kasulik pikemate lõikude korral.
Küttekaabli valmiskomplekti eeliseks on juba valmis tehtud veekindlad ühendused, kuid säilib endiselt võimalus kaablit vajadusel veelgi lõigata väga täpseteks pikkuseks otse ehitusobjektil ja vajadusel ka harundada. Küttekaablid võib paigaldada veetoru või kanalisatsioonitoru peale, isolatsiooni alla termostaati kasutamata, ülekuumenemist kartmata.
Isereguleeruv sulatuskaabel ja tema tarvikud on joogivee veetoru sisse paigaldamiseks heaks kiidetud CE standardiga KTW ja NSF / ANSI nr.61. Torusisene küttekaabel tuleks lisaturvalisuse huvides vooluvõrku ühendada läbi rikkevoolurelee.
Tehnilised andmed:
Mõõdud 8,0 x 5,0 mm, meeter-märgistusega
Max ümbritseva keskkonna temperatuur sisselülitatud olekus +65°C
Veetoru sisene küttekaabel sobib veetorudele sisemõõduga 3/4“ (20mm) ja suuremad.
Madalaim paigaldustemperatuur -10°C
Miinimum painutusraadius 35mm
Toitepinge 230V
Väljundvõimsus paigaldatuna metalltorule 10W/m +10 °C juures
Küttekaabli maksimaalne pikkus on 100m, kui sulatuskaabel on paigaldatud kuiva keskkonda näiteks toru peale isolatsiooni alla ja 60m pikkusega, kui kaabel paigaldatakse joogiveetoru sisse ja kaitseautomaadi suuruseks on 10A
NB! Ka plastikust veetorude puhul ei tohiks neid kunagi lasta ära külmuda isegi kui seal on n.ö. igaks juhuks küttekaabel sees, sest vesi jäätudes paisub kuni ca 9%, mis tähendab, et kui plastiktoru ise ei lähe lõhki, siis suure tõenäosusega võib jää toru ühenduskohad, hargnemised lahti lükata, mis põhjustab hiljem lekkeid!
Vaata ka UV kindel isereguleeruv küttekaabel 20W/m kanalisatsioonitoru sisse ja ka vihmaveerenni
Isereguleeruv veetoru sulatuskaabel sisestatakse torusse võimalikult minimaalse nurga all
Loe ka küttekaablitest, mis lähevad vihmaveerenni ja kanalisatsioonitoru külmumise vältimiseks