Klienditugi:

+372 5303 3990

Põrandaküttekaabel

Põrandaküttekaabel võimsusega 20W/m-le kasutatakse betoonpõrandate soojendamiseks nagu vannitoad, esikud ja eluruumid mille betoonvalu paksus on ca 3-5cm. Taani firmalt HEATCOM
Kõik küttekaablid on laotooted.

36,45218,21

Sulle võib meeldida ka…

Elektriline põrandaküte nagu teisedki küttesüsteemid eeldavad korralikult soojustatud põrandat. Vajadusel konsulteerige parima tulemuse saamiseks.
Põrandaküttekaabel Taani firmalt Heatcom on tugeva konstruktsiooniga, 5mm läbimõõdus ja väga vastupidav. Heast kvaliteedist räägib ka see, et seda küttekaablit võib kasutada ka õues treppides ja välisaladel kohtades, kus ei ole nõutud UV kiirguse taluvust. Kvaliteetne toode mõistliku hinnaga.

Põrandakütte küttekaabli paigaldus:

Põrandaküte vannituppa ja ruumidesse, kus soovime tavapärasest natuke soojemat põrandat nagu esikutes, et jalanõud kiiremini kuivaks, valitakse põrandaküttekaablid normaalse soojustuse korral  võimsusega 150W/m2 kohta.  Ruumi kütmiseks, soojenduseks piisab vähemast ca 100W/m2. Kui me soovime, et põrandaküttest piisaks ruumi soojendamiseks, siis tuleb küttekaabli valikul lähtuda kogu põranda pindlast ja vajadusel paigaldada soojenduskaabel vabale osale tihedamalt, sest põrandaküttekaabel ei tohi jääda tihedalt põrandale toetuva mööbli jms alla, kus küttekaabel ei saa vabalt sooja ära anda. Dussinurga ja pesumasina alla võib küttekaablit paigaldada. Tihedamal paigaldusel tuleb lähtuda tabelis toodud maksimum võimsuste väärtustest.

Enne põrandaküttekaabli paigaldamist peab põrand olema hästi soojustatud nii alt, kui külgedelt (foolium ei ole soojustusmaterjal). Soojustust võib olla alati pigem rohkem, kui vähem, sellest sõltub meie hilisem energiakulu. See kehtib ka õues väliala küttekaablite paigaldamisel.

Elektriline põrandaküte on lihtsalt paigaldatav, kuid oluline on jälgida, et põrandaküttekaabel ja soojustusmaterjal ei satuks kokkupuutesse. Selle vältimiseks valatakse seguga küttekaabli alla, esmane tasanduskiht või kasutatakse metallist armatuurvõrku, mis lisab põrandale tugevust ja samas väldib küttekaabli kokkupuudet soojustusega. Küttekaabli takistust tuleb korrasoleku kontrollimiseks mõõta nii enne, kui ka peale betooni valamist veendumaks, et kõik vastab lubatud tehnilistele tingimustele.

Mida suurem paigaldatud võimsus ruutmeetrile ja õhem põrand seda kiirem on põranda soojenemiskiirus. Jahtumise kiirus ja üldine energiakulu sõltub juba ruumi soojapidavusest. Ruumi hea soojapidavusel korral ja ruumi kütmisel jääb põrandaküte märkamatuks. Soe tõuseb alt üles ja põranda ja õhu temperatuur võib ka talvel erineda vaid kuni kolm kraadi.

Termostaadi valikul on vaja teada, milline tuleb põrandakatte materjal ja milline on põrandakütte otstarve. Kui me soovime sooja põrandat aastaringselt (vannitoad), siis valime kindlasti põrandaanduriga termostaadi, mis sõltumata õhutemperatuurist hoiab kogu aeg põranda mõnusalt sooja, suvel ei pruugi me muidu põrandat soojaks saada. Ühtlase õhutemperatuuri tagamiseks kasutatakse õhutemperatuuri anduriga termostaati. Kui põrandakatteks tuleb laudis, parkett või PVC kate – tuleb lugeda tootja nõudmisi põrandatemperatuurile. Reeglina ei tohiks parketi alla temperatuur minna üle 28 kraadi, selleks kasutatakse kahe anduriga termostaate, kus primaarne on reguleeritav õhutemperatuur ja põrandaandur toimib põranda temperatuuri piirajana. Oluline on jälgida ka kuhu jääb andur põrandas, kus ta hakkab temperatuuri mõõtma. Põrandakütte anduri paigaldusel tuleb jälgida, et ta jääks vabale osale põrandas ja ei jääks hiljem dussinurga, pesukapi jne alla, kus ta temperatuuri näit võib olla erinev soovitust ja et põrandaküte töötaks vastavalt teie ootustele. Põrandaandur põrandas peab omakorda asetsema plastiktorus, et meil oleks tulevikus võimalik vajadusel andurit vahetada.

Sobivad põrandakütte termostaadid leiab siit lingilt

Soovituslikud ruutmeetrivõimsused erinevates ruumides:

küttekaabli paigaldamine paigaldus elektriline põrandaküte

Küttekaabli loogete vahelise vahekauguse arvutamine paigaldusel:

Küttekaabli arvutamine

Pindala on see osa põrandast, mille me plaanime põrandaküttekaabliga katta. 100 on arvutuskäigus vajalik konstant ja kütekaabli pikkus on meie väljavalitud küttekaabli pikkus. Tulemuseks saamegi enne paigaldust vajaliku küttekaabli loogete vahelise kauguse.

Vajadusel helista ja küsi lisa meie küttekaablite paigaldamise kohta.

Vaata ka teemat vihmaveerenni küttekaabel ja küttekaablid mis sobivad õue kõnnitee kivide alla.

Lisainfot küttekaablite kohta leiad ka tootja kodulehelt Heatcom

Valik

Küttekaabel 20W/m 10,0m 200W, Küttekaabel 20W/m 100,0m 2000W, Küttekaabel 20W/m 120,0m 2400W, Küttekaabel 20W/m 15,0m 300W, Küttekaabel 20W/m 150,0m 3000W, Küttekaabel 20W/m 20,0m 400W, Küttekaabel 20W/m 25,0m 500W, Küttekaabel 20W/m 30,0m 600W, Küttekaabel 20W/m 35,0m 700W, Küttekaabel 20W/m 40,0m 800W, Küttekaabel 20W/m 45,0m 900W, Küttekaabel 20W/m 50,0m 100W, Küttekaabel 20W/m 60,0m 1200W, Küttekaabel 20W/m 70,0m 1400W, Küttekaabel 20W/m 80,0m 1600W, Küttekaabel 20W/m 90,0m 1800W