Veetoru küttekaabel Heatcom Aqua Safe – tehnilised andmed – eelised:
• Veetoru soojenduskaabel pistikuga on sobilik kasutamiseks joogivee veetoru sees.
• Taani firma Heatcom küttekaabel veetorule on saadaval erinevate pikkustega alates 1m.
• Väga hea hinna ja kvaliteedi suhe. 10 aastase garantiiga.
• Püsivõimsusega soojenduskaabli eelis sarnaste isereguleeruvate küttekaablite ees on, et tal puudub voolutõuge sisselülitamisel ja võimsuse langus pikemas perspektiivis.
• Veekindlus IP67
• Mehaanilise tugevus klassiga C
• Kõrgeim lubatud ümbritseva keskkonna temperatuur +90°C
• Madalaim paigaldamise temperatuur -15 °C
• Küttekaabel veetorule on komplekteeritud 2m pistikuga toitekaabeliga
• Küttekaabli paigaldamisel torusse, tuleb sisseviik eraldi juurde osta.
• Pikaajalisel kogemustel põhinev tehniline tugi
NB! Ka plastikust veetoru ei tohi lasta ära külmuda ka siis, kui seal on küttekaabel paigaldatud, sest vesi paisub jäätudes kuni ca 9%, mis tähendab, et kui plastikust toru ise ei lähe katki, siis suure tõenäosusega võib jää toru ühenduskohad, hargnemised lahti lükata, mis põhjustab hiljem lekkeid!
Soojenduskaabel veetorule on tehase poolt valmistatud kindlate pikkusega ja nende mõõte ise muuta ei tohi. Vajadusel tuleb meiega eelnevalt konsulteerida. Toru peale, isolatsiooni vahele paigaldusel on vajalik ka temperatuuri regulaator, et vältida küttekaabli ülekuumenemist. Juhul, kui lühemate pikkuste puhul toru peale paigaldamisel termostaati kasutada ei soovi, siis soovitame küttekaabli valik teha isereguleeruvate küttekaablite seast, aga ka nende puhul parima energiasäästu tagamiseks tuleks kasutada termostaati. sest ka isereguleeruv küttekaabel ei lülita end iseseisvalt kunagi välja vaid muudab oma võimsust sõltuvalt ümbritseva keskkonna temperatuurist. Õige valiku tegemiseks küsi meilt infot juurde. Kui paigaldada küttekaabel veetoru sisse, siis on vajalik eraldi tootena ka sisseviik.
Veetoru soojenduskaabel on efektiivne ja energiasäästlik, kui toru on soojustatud.
Soojustuse paksus veetorul: Näiteks, kui toru paikneb õues ja et ta -30 kraadi juures ei külmuks, siis 3/4″ ja 1″ veetorude korral on vaja soojustust vähemalt 3cm. Kui küttekaabel paigaldatakse veetoru peale, siis soojustus tuleb valida üks samm suuremale veetorule, et toruküttekaabel probleemivabalt vahele ära mahuks. Soojustuse paksuse vajaduse teiste toruläbimõõtude korral leiad lisatud tootefailist lehe alt või helista meile ja aitame.
Soojenduskaabli paigaldamine veetoru peale:
Kui toru soojenduskaabel paigaldatakse plastikust veetorule, siis on vajalik kleepida küttekaabli alla kogu paigalduspikkuses ka alumiiniumteip. Järgmisena paigaldatakse toru soojenduskaabel ja seejärel kinnitatakse küttekaablid veetorudele kogu pikkuses alumiiniumteibiga, Selline paigaldus annab väga hea soojusjaotuse ja soojuse kiire ülekande veetorule. Paigaldusel metalltorule piisab, kui soojenduskaabel on kaetud ja kleebitud sirgelt kogu pikkuses fooliumteibiga. Selline paigaldusviis garanteerib hea soojuse ülekande torule ja ja väldib hilisemalt küttekaabli vajumise soojustuse sisse. Valides veetorule soojustust tuleks see osta aste suuremale torule, et lisaks veetorule jääks ka vaba ruumi küttekaablile.
Küttekaabli paigaldamine veetoru sisse:
Soojenduskaabel lükatakse toru sisse läbi tihendiga sisseviigu, mis paigaldatakse hargnemiskolmikule nii nagu allpool näidatud piltidel. Veetoru küttekaabel peab minema kolmikusse / torusse otse või minimaalse nurga all. Soojenduskaablit ei või lükata torusse, kus on vahel kraanid ja täisnurga all põlved. Kogemus näitab, et 1 toll veetoru puhul saab kaablit toru otsast sisse lükata kuni ca 20-25 meetrit. Pikemate veetorude korral on vaja kasutada abivahendeid. Torusisene paigaldus on 20% säästlikum võrreldes toru peale paigaldamisega (koos temperatuuri regulaatoriga) tänu vahetule kokkupuutele veega. Eriti kasulik on see pikemate lõikude korral.
Meie valikus on ka veetoru küttekaablid pikkusega kuni 4km. Loe lisaks ka kuidas tõõtab vihmaveerenni küttekaabel
Tagasi teemasse erinevad veetorude küttekaablid